Õun - Kasper

Õun · Kasper

Aretanud Asta Kask Märjamaalt. Pärineb sordiseemnete 1970. aastate külvist. Sordikaitse taotlus registreeritud 19.05.2003, sordi registreerimiskatsed lõppenud..

Vili keskmise suurusega, munajas. Põhivärvus rohekaskollane, hajusalt laiali valgunud triibuline puna katab kolmandiku vilja pinnast. Viljaliha rohekasvalge, roosakate soonekestega, keskmise tihedusega, mahlane, magushapu. Lauaõun.

Puu on keskmise kasvutugevusega, ümara võraga. Võraokste väljumisnurk hea. Esialgsetel andmetel on sort varaviljakas, suure saagikusega ja talvekindel.

Suvisort. Vili valmib augustis. Säilib rohkem kui kuu aega.

  • Õun (Malus domestica Borkh.)
  • Eestis aretatud sort
  • Suvisort
  • Kehtivas soovitussortimendis perspektiivsordina (P)
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses
  • Istutusaasta:2005

Sirvi järgmist »

Kommenteeri sorti


Kaido:
Õun, millel on Martsipani välimus ja Krügeri tuviõuna meenutav magushapu maitse. Õuna vaadates ootaks mesimagusat suutäit, kuid võta näpust! Ei annaks ülemäära kõrget hinnet. Alles üleküpsena puu alla varisedes omandab magusa maitse. Sordil on terve hulk puuduseid. Õunad pakatavad juba puu otsas lõhki ning mahla lõhn meelitab kohale rohkest herilasi, kes närivad aukusid ka veel tervetesse viljadesse. Õunu ründavad (välimuse tõttu?) ka linnud. Õunad varisevad väga kergesti. Positiivse poole pealt ehk seda. et kannab igal aastal. (28.04.15 / Tartumaa)

Maili:
Äärmiselt tore sort. Suveõuntest lemmik. NIi välimus kui maitse on väga head. Viljaliha on kargepoolsem, aga samas väga sööjasõbralikult meeldiv, mahlane ja väga maitsev. Selline suvine Kuldreneti vennake. Puu ise on uskumatult tubli. On kandnud istutamisest peale igal aastal korralikult. Viljad valmivad umbes Valge Klaariga samal ajal. (08.11.14 / Pärnumaa)

Priit:
Suvisort. Mulle meeldib, kuid äriaeda ei sobi. Puu alla kukkunud õun on hea ja valmis. (07.02.13 / Tartu)