Apple - Kasper

Apple · Kasper

‘Kasper’ is bred by Asta Kask. The seed of unknown parents was gathered in the 1970s. Application for plant breeders rights registered 19.05.2003, variety DUS are finished (registration trials).

Summer cultivar: ripens in August, can be stored more than a month.

Fruit is medium, conical. The skin is greenish yellow, overspread partly with red stripes. The fl esh is greenish white, pink under the skin, of medium fi rmness, juicy, sweet and sour. The table apple.

Tree is medium vigorous, round-topped, with good crontch angles, precocious, good bearer. Winter hardy.

  • Apple (Malus domestica Borkh.)
  • Estonian cultivar
  • Early-season cultivar
  • Perspective cultivar (P)
  • Accession present in Polli Horticultural Research Centre
  • Year of planting:2005

Browse next »

Comment cultivar


Kaido:
Õun, millel on Martsipani välimus ja Krügeri tuviõuna meenutav magushapu maitse. Õuna vaadates ootaks mesimagusat suutäit, kuid võta näpust! Ei annaks ülemäära kõrget hinnet. Alles üleküpsena puu alla varisedes omandab magusa maitse. Sordil on terve hulk puuduseid. Õunad pakatavad juba puu otsas lõhki ning mahla lõhn meelitab kohale rohkest herilasi, kes närivad aukusid ka veel tervetesse viljadesse. Õunu ründavad (välimuse tõttu?) ka linnud. Õunad varisevad väga kergesti. Positiivse poole pealt ehk seda. et kannab igal aastal. (28.04.15 / Tartumaa)

Maili:
Äärmiselt tore sort. Suveõuntest lemmik. NIi välimus kui maitse on väga head. Viljaliha on kargepoolsem, aga samas väga sööjasõbralikult meeldiv, mahlane ja väga maitsev. Selline suvine Kuldreneti vennake. Puu ise on uskumatult tubli. On kandnud istutamisest peale igal aastal korralikult. Viljad valmivad umbes Valge Klaariga samal ajal. (08.11.14 / Pärnumaa)

Priit:
Suvisort. Mulle meeldib, kuid äriaeda ei sobi. Puu alla kukkunud õun on hea ja valmis. (07.02.13 / Tartu)