Tere tulemast Eesti Maaülikooli sordivaramusse!

Eesti Maaülikooli sordivaramu eesmärk on tutvustada Eestis kasvatatavaid puuviljade ja marjakultuuride sorte ning propageerida uusi kodumaiseid aretisi.

Veebilehele kogutud info tugineb EMÜ Polli aiandusuuringute keskuse kollektsioonide vaatlusandmetel ja pomoloogia alasel kirjandusel. Sordivaramu lehel olevate materjalide kasutamisel tuleb viidata Eesti Maaülikoolile. Soovituslik viite formaat on: Eesti Maaülikooli sordivaramu. https://sordivaramu.emu.ee/

Loodame olla usaldusväärseks info allikaks ning koos Teie abiba pidevalt täieneda. Sirvige meie katalooge ning eelistage ikka kohalikku toitu!

Tutvuge kindlasti ka Polli aiandusuuringute keskuse puukoolis saadaval olevate istikutega aadressil: https://polli.emu.ee/et/tooted-ja-teenused/puukool/istikud-muugiks/

Sirvige kogu kollektsiooni

Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskus säilitab in situ üle 1200 puuvilja- ja marjasordi. Tutvuge meie kollektsiooniga.

Tutvu sortidega

Sirvige soovitussortimendis olevaid sorte

Eesti puuvilja- ja marjakultuuride soovitussortiment on koostatud selleks, et aidata nii koduaiapidajat kui ka aiandustootjat aeda sobivate sortide leidmisel ja valikul.

Tutvu sortidega

Jagage meiega oma kogemust!

Andke oma panus sordiuurimisse. Kui Teil on kogemusi sortide iseloomu, kasvatamisega, kasutamise või säilitamisega siis jagage meiega oma tähelepanekuid.

Tutvu sortidega