Pirn · Eesti pirn

Viljaliha on sulav, ilma kivisrakkudeta, värvuselt valge, maitselt hapukasmagus. Tarbimisküpsuse saavutab oktoobris ning säilib 4 - 6 nädalat. Riknemine on kergesti märgatav, kuna mädatäpid tekivad viljapinnale.

Puu on keskmise kasvutugevusega. Sort on talveõrn.

  • Pirn (Pyrus communis L.)
  • Eestis aretatud sort
  • Sügissort
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses

Kommenteeri sorti


Aleksandra Kurvits-Vahter:
„Eesti pirn“ (pirniseemik nr. 12). 1948. aasta külvist pärinev pirnisordi „Tongre“ seemik. Puu on keskmise kasvutugevusega, moodustab püramidaalse võra, mille kõrgus on 4 ja läbimõõt 3,2 m. Koore värvus tuhakarva hall, kooretäpid keskmise tihedusega. Viimase aasta kasvud pruunikasrohelised, keskmise jämedusega. Lehed keskmised, ovaalsed, tihedalt ja teravalt saagjad, pind tasane, leheroots keskmise jämedusega, 1,5 m pikk. Vili pikergune, keskmine kuni suur, õieõõnsus väike, tasane, karikas kinnine, varreõõnsus puudub ja on asendunud kaelaga, millele kinnitub 60°- 90° all viltune ja jäme viljavars, mis annab viljale omapärase huvitava kuju. Vilja pind üleni sile, põhivärvus helekollane, mis päikesepoolsel küljel kattub heleroosa kattevärvusega. Vili valmib oktoobri keskel ja säilib 4-6 nädalat. Viljaliha konsistents on õrn, sulav, ilma kivisrakkudeta. Maitse väga magus, omapärase mõnusa vürtsiga. Degusteerimiskomisjonides on maitset hinnatud hindega „4,5“ kuni „5“. Vilja riknemine algab samuti nagu „Kurvitsa lemmikulgi“ pinnalt pruunide täppide ilmumisega. Sort viljus esmakordselt 1960. aastal. Vili on ühtlane ja tuulekindel. Sort on hea haigus- ja külmakindlusega. (13.10.22 / Tallinn)

Aleksandra Kurvits-Vahter:
Tere! Kas saaks selle sordi kirjelduse juures palun mainida, et tegemist on (minu vanaisa) Aleksander Kurvitsa aretatud sordiga? Lugupidamisega, Aleksandra Kurvits-Vahter (13.10.22 / Tallinn)