Hapukirss - Turgenevka

Hapukirss · Turgenevka

Aretatud Venemaal Orjolis sordi ‘Žukovskaja’ vabal tolmlemisel saadud seemnete külvist. Soovitatud kasvatamiseks mitmetes Venemaa regioonides alates 1979. aastast. Polli sordiuurimises 1987. aastast. Soovitatavate sortide nimekirjas alates 2005. aastast äri- ja koduaiasordina.

Vili väga suur (keskmine vilja kaal üle 6 g), ümarovaalne kuni munajas, pruunikaspunane. Viljaliha ja mahl tumepunane, meeldiva magushapu maitsega, sisaldab keskmiselt 14% mahla kuivainet, 7,2 % suhkruid, 1,5 % happeid ja 13 mg askorbiinhapet 100 g toorkaalu kohta. Sobib värskelt tarbimiseks ja mahlaks.

Puu on keskmise kasvutugevusega, püstiste okstega. Vilja kannab neosokstel, saagikas (5-7 kg puult). Keskmine puu saak sõltub ilmastikust, puu vanusest ja kasvatustehnoloogiast Puu taastub kahjustustest küllalt kiiresti.

Sort on hea talvekindlusega, õiepungade talvekindlus keskpärane. Osalt iseviljuv. Head tolmuandjad on ‘Kampesur’, ‘Nõmme liivakirss’, ‘Molodjožnaja’, aga ka samal ajal õitsevad magusa kirsipuu sordid. Sort on suhteliselt hästi vastupidav kirsipuu lehevarisemistõvele.

  • Hapukirss (Prunus cerasus L.)
  • Introdutseeritud sort
  • Kehtivas soovitussortimendis äri- ja koduaiasordina (ÄK)
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses
  • Istutusaasta: 2007

Sirvi järgmist »