Õun - Korobovka

Õun · Korobovka

Sort on pärit Venemaalt.

Vili on väike (60g), lameümmargune, ilma kantideta. Koor valminud viljal kollane, tugevate tumepunaste joontega ühtlasel peente täppidega foonil. Viljaliha on kollakas, tihe, väga meeldiva magusa maitsega, kergelt vürtsine.

Puu on noorelt püramidaalse võraga. Vanemate puude võra omandab laia ümmarguse kuju. Sort on talvekindel, kuid vastuvõtlik kärntõvele.

Suvisort, Vili valmib augustikuu alguses ja säilib kuu aega.

  • Õun (Malus domestica Borkh.)
  • Introdutseeritud sort
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses
  • Istutusaasta: 1990

Sirvi järgmist »

Kommenteeri sorti


Andrus:
Sordi kirjeldus ja pildid lasevad ka mul arvata, et see vana sort oli minu vanavanaisa Härma talu aias (Märjamaa kihelkond) olemas. Sealt poogiti see minu vanaema-vanaisa aeda, kust omakorda minu vanemate aeda ja nüüd on see ka minu aias olemas. Vanaema-vanaisa kutsusid seda sorti "Suisibulaks", mis sisuliselt kattub eelpool kommenteerijate mälestustega ja huvitav on, et nii on seda sorti kutsutud Eesti eri paigus. (13.08.22 / Kose)

Mati:
huvitav, me lapsepõlves kutsusime Ida Virumaal ka seda õuna "suvesibulaks". nüüd Elvasse tooduna on korobovka laste lemmiksort (15.12.16 / Elva)

Urmas:
Mesimagusa, väga meeldiva maitsega. Väljanägemiselt meenutab sibulõuna. Omal ajal, õiget nime teadmata kutsusime teda ikka suvisibulaks. Kuna ei teadnud seda üheski teises aias kasvavat, sai teda hiljem ohtralt poogitud. Ja ei kahetse! (06.04.16 / Saaremaa)

Erika:
Lapsepõlve lemmikõun hoolimata väikestest viljadest. Õunad kõlbasid söömiseks juba juulikuus ja täisküpsuses olid eriliselt magusmahlased. Maitse poolest eluaegne lemmik. (30.07.15 / Tartu)